NİLÜFER BELEDİYESİ BURSA ROTARY İLKÖĞRETİM OKULUNDAN ŞİİR DİNLETİSİ

 
....

        Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlköğretim Okulu 3/A sınıfı, Öğretmenleri Ahmet Akikol ‘un rehberliğinde  kendi yazdıkları şiirlerden oluşan “ ŞİİR KUMBARASI” adlı bir şiir kitabı yazdılar. Bu şiir kitabında kardeşlik, Atatürk, cumhuriyet,demokrasi,hayvan, çevre ,kardeş sevgisini anlatan şiirlerin  yanında Van depreminde  şehit olan öğretmenler ve çocuklar için de yazılmış şiirler vardır.

  

      Şiir kitabı 24 Şubatta Nilüfer Uğur Mumcu Sahnesi’nde düzenlenen imza günü ve şiir dinletisi ile tanıtılarak bağış karşılığı satılmıştır. Ayrıca okuldaki öğrenciler de kitabı satın alarak duyarlılık göstermiştir. Bu etkinlikte elde edilen gelir ile “Van Şehit Nurettin Türkmen İlköğretim Okulu” öğrencilerine giysi ve kırtasiye yardımında bulunulacaktır.

       Şiir dinletisine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa BOZBEY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai ALBAY, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KAYA, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katılmıştır. Nilüfer Kaymakamı Ekrem ÇALIK da gönderdiği mesajla tebriklerini iletmiştir.

 

Fotoğraflar
© Copyright 2010 Bursa Nilüfer Kaymakamlığı
Tasarım & Yazılım KaleNet