ÖĞRETMEN MEHMET ARAS İLKÖĞRETİM OKULU EĞİTİME BAŞLADI 

          İşadamı Gökçin Aras'ın yaptırdığı 24 derslikli Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu ve Spor Salonu'nun açılışı, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar tarafından yapıldı. İlköğretim öğrencilerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Arınç'ın yanı sıra oyuncular Oktay Kaynarca ve Selçuk Yöntem de açılışa katılan isimler arasındaydı. İlköğretim okulu öğrencilerinin gösterisi ve halk oyunlarıyla başlayan törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü  Atilla Gülsar, Bursa'da son yıllarda devletin sağladığı imkânlar, mahalli idarelerin ve hayırseverlerin destekleriyle sınıf mevcutlarının 35'e düştüğünü söyledi.

            Üçge firmasının sahibi Gökçin Aras da okulun yapılmasında kendilerine destek verenlere teşekkür etti. 


          Okula ismi verilen emekli öğretmen Mehmet Aras ise, "Bana mutlulukların en iyisini yaşatıyor. Daha önce annesi için okul yaptırmıştı. Protokol imzalarken okula benim ismimi verdi. Beni çok mutlu etti. Bu memleketin okumuş, aklıselim insanlara ihtiyacı var" dedi.

            Vali Şahabettin Harput da bu okulun diğer hayırseverlere de örnek olacağını belirterek, "Bu eğitim kurumu Bursa'da önemli bir boşluğu doldurdu. Bu hizmeti önemsiyorum. Bugün mutluyuz. Bugün Öğretmenler Günü, öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" diye konuştu.            Tiyatro sanatçısı Oktay Kaynarca ve Selçuk Yöntem'e büyük ilgi gösterildiğine dikkat çeken Arınç, "Biraz kıskanmadık değil. Ortada kaldık. Bütün basın mensupları bu iki değerli sanatçımızın peşinde. Biz acaba araca geri mi binsek diye düşündük" diye latife yaptı.

          24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayan Arınç, "Öğretmenlerimizi seviyoruz. Anne ve babalarımız kadar seviyoruz. O kadar yakın. Nasıl onların elini öpüyorsak onların ellerini de öpüyoruz. Mutluluk duyuyoruz. Bize alfabeyi ve istikametimizi gösteren, bize Türkiye'ye nasıl faydalı olacağımızı öğreten kişiler onlar. Onlara teşekkür ediyoruz. Van'da meydana gelen deprem sebebiyle 75 öğretmenimizi kaybettik. Bir kısmı yeni öğretmenliğe başlamıştı. Bu mukaddes görevlerini yaparken deprem sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

               


          Konuşmaların ardından Arınç, sanayici Gökçin Aras'a plaket verdi. Vali Harput da emekli öğretmen Mehmet Aras'a teşekkür belgesi takdim etti. Ardından protokol üyeleri, okulun açılışını yaptı.

Fotoğraflar
© Copyright 2010 Bursa Nilüfer Kaymakamlığı
Tasarım & Yazılım KaleNet